Предимства и технология на машина за лазерно рязане на поцинкована ламарина

- 2023-02-18-

XT Машина за лазерно рязане

Машината за лазерно рязане вече се използва все по-широко. Машината за лазерно рязане може да се използва за рязане на метални плочи с различна дебелина, а машината за лазерно рязане може да се използва и за рязане на поцинковани плочи. Поцинкованата ламарина е често срещан материал, използван в производството. Поцинкованата стоманена плоча е покрита със слой от метален цинк върху повърхността на стоманената плоча, за да се предотврати корозията на повърхността на стоманената плоча и да се удължи нейният експлоатационен живот. Използва се главно за корпуси на домакински уреди, граждански комини, кухненски прибори и др. Подходящ ли е този материал за машини за лазерно рязане?



Като цяло, за поцинкована ламарина, машината за лазерно рязане може да реже лесно и могат да се използват повечето органични и неорганични материали. Всички видове метални материали, които обикновено се използват в индустриалните производствени системи, могат да се режат, независимо от тяхната твърдост. Няма проблеми с плочите от мед, алуминий и техните сплави.

Кой е най-добрият начин за рязане на поцинкована ламарина? Разбира се, машината за лазерно рязане се използва за рязане на поцинкована ламарина.

Методите на обработка на машината за лазерно рязане включват студена обработка и гореща обработка. Има основно рязане, рязане на тел, водно рязане, срязване, щанцоване, пробиване и други методи.

Обработката на метали с лазерно рязане се превърна в основното средство за обработка на предприятията. Чрез обработка с лазерен лъч с висока плътност, материалът може бързо да се стопи, изпари и аблира или да достигне точката на запалване в определено време и материалът може да бъде коаксиално прочистен с високоскоростен въздушен поток и лъч, за да се осъществи рязане на детайл. Поцинкованата стоманена плоча е покрита със слой метален цинк, за да се предотврати корозията на повърхността на стоманената плоча и да се удължи нейният експлоатационен живот. Използва се главно за обвивка на домакински уреди, граждански комини, кухненски уреди и др. Като цяло, за поцинкована ламарина, оборудването за лазерно рязане може лесно да се реже и могат да се използват повечето органични и неорганични материали. Всички видове метални материали, които обикновено се използват в индустриалните производствени системи, могат да режат плочи от мед, алуминий и други материали, независимо от тяхната твърдост. По време на обработката на поцинкована ламарина е необходимо да се добави спомагателен газ. Чистотата и налягането на спомагателния газ пряко влияят върху качеството на режещата секция. Чистотата на кислорода, използван за рязане, трябва да бъде над 99,6%. Колкото по-високи са грапавостта и качеството, толкова по-високи са разходите за рязане. Когато за рязане се използва оборудване за лазерно рязане, чистотата на азота трябва да бъде над 99,5%. Подобряването на чистотата на азота може да гарантира, че цветът на прореза няма да се промени по време на рязане на поцинкована ламарина. Оборудването за лазерно рязане има повече предимства при рязане.

Както всички знаем, принципът и функцията на поцинкованата стоманена плоча е да защити въглеродната стомана отвътре чрез повърхностно поцинковане. Това е вид тънка плоча, която не е лесно да ръждясва за дълго време. Въпреки че този вид стоманена плоча е малко по-скъпа от обикновената плоча от въглеродна стомана, тя все още е рентабилна от гледна точка на цената на целия продукт, тъй като не е необходимо пръскане на ръжда и други последващи процеси.

Но след лазерна обработка ситуацията е различна. От гледна точка на спомагателния газ, обикновено има три вида процеси на рязане за поцинкована ламарина, а именно рязане с въздух, рязане с кислород и рязане с азот.

Газово рязане: предимството е, че разходите за обработка са изключително ниски. Трябва само да вземете предвид разходите за мощност на самия лазер и въздушния компресор. Няма нужда да генерирате високи разходи за спомагателен газ и ефективността на рязане на листа може да съответства на рязане с азот. Това е икономичен метод на рязане. И ефективни методи на рязане. Но неговите недостатъци са очевидни и върху режещата повърхност. На първо място, част от долната повърхност на въздушното рязане ще произведе грапавини, а продуктите след лазерна обработка трябва да преминат през вторична обработка, като премахване на грапавци, което не е благоприятно за целия производствен цикъл на продукта. Второ, секцията за газово рязане лесно почернява, което се отразява на качеството на продукта. Следователно предимствата на лазерната обработка без последваща обработка не могат да бъдат отразени. Следователно при обработката на поцинкована стоманена плоча много предприятия не желаят да изберат метода на рязане с газ.

Кислородно рязане: Това е най-традиционният и стандартен метод на рязане. Предимството е, че цената на газа е ниска. При обработката на плочи от въглеродна стомана не е необходимо често да превключвате спомагателния газ, което е удобно за управление на фабриката. Въпреки това, след рязане с кислород върху режещата повърхност ще има слой от оксидна кожа. Ако този продукт е директно заварен с оксидна кожа, оксидната кожа ще падне естествено след дълго време. Това също е една от причините, поради които заваряването на поцинкована ламарина е склонно към фалшиво заваряване.

Азотно рязане: азотът се използва за високоскоростна обработка. Тъй като ролята на азота е различна от тази на кислорода, използван за горене, той играе защитна роля, така че режещата част няма да произвежда котлен камък. Много компании отдават значение на това предимство, така че азотът често се използва за рязане на поцинкована стоманена плоча. Но недостатъкът на азотното рязане е тук: тъй като няма защита на режещата секция, продуктът лесно ръждясва. За да предотвратим ръждясването на продукта, трябва да го напръскаме отново. Затова е жалко, че закупената на по-висока цена поцинкована ламарина не показва характеристиките на поцинкованото си покритие.