Три фокусни разстояния на машина за лазерно рязане на влакна

- 2023-03-29-

Фокусното разстояние на машината за лазерно рязане с оптични влакна е важно за рязане на метални материали


Кога е най-доброто време за регулиране на фокусното разстояние на машина за лазерно рязане? Преди рязане и щанцоване на всеки лист трябва да се регулира разстоянието между лазерния фокус и режещия материал. Оборудването за лазерно рязане има няколко фокусни разстояния. Различните позиции на фокуса често водят до различна финост на напречното сечение на режещия материал. Много е важно да регулирате разумно фокусното разстояние на машината за лазерно рязане с влакна. Ако лазерът реже тънка плоча, фокусът не е особено важен. Ако лазерно рязане на по-дебели плочи, мощността и скоростта имат значително влияние върху изметта. Като цяло, ако става въпрос за повдигане на шлака, приоритетът е дали налягането на въздуха е твърде ниско или скоростта е твърде ниска. Ако не работи, просто регулирайте честотата или изправете оптичния път, трябва да разберем няколко фокусни разстояния на машини за лазерно рязане с влакна.

Машина за лазерно рязане с оптични влакна с три фокусни разстояния.



Когато фокусът на машината за лазерно рязане с влакна е в оптимална позиция, най-малкият процеп и най-високата ефективност могат да постигнат най-добър ефект на рязане. По-долу са фокусните разстояния на три вида машини за лазерно рязане с влакна.

Отрицателно фокусно разстояние.

Отрицателното фокусно разстояние (фокусът на рязане е върху режещия материал) се използва главно за рязане на дебели метални плочи. Рязане с отрицателно фокусно разстояние на дебели плочи изисква по-голяма ширина на рязане, което води до недостатъчен кислород, доставен от дюзата, което води до понижаване на температурата на рязане и относително груби режещи повърхности, които не са подходящи за прецизно рязане с висока точност.

Вътрешно отрицателно фокусно разстояние.

Вътрешното отрицателно фокусно разстояние (фокусът на рязане е разположен вътре в режещия материал) обикновено се използва в машини за лазерно рязане с оптични влакна за рязане на материали като алуминий, алуминиеви сплави и неръждаема стомана. Според принципа на фокусиране ширината на рязане е по-голяма от точката на рязане на повърхността на детайла. В този режим машината за лазерно рязане с оптични влакна има голям въздушен поток, висока температура и малко по-дълго време за рязане и перфориране. Следователно този метод на рязане се използва главно за рязане на твърди материали като алуминий или неръждаема стомана.

фокусно разстояние

Фокусното разстояние (фокусът на рязане е разположен върху повърхността на режещия материал) обикновено е метод за позициониране на фокуса, подходящ за рязане на материали като SS41, SPH и SPC. Фокусът на рязането с 0 фокусно разстояние е близо до повърхността на детайла. Поради различната гладкост на горната и долната режеща повърхност, горната повърхност на рязане е относително гладка, докато долната повърхност е относително грапава. Методът на позициониране на фокуса на рязане трябва да се определи в съответствие с действителните изисквания на процеса на горната и долната повърхности.

Много е важно да се определи позицията на фокуса на машината за лазерно рязане на влакна според действителната ситуация. Само разумна позиция на фокуса може да направи работата на машината за лазерно рязане с влакна по-разумна.

Връзка на фокуса на машината за лазерно рязане с оптични влакна: фокусът е върху повърхността на детайла.

В този режим гладкостта на горната и долната повърхност на детайла е различна. Най-общо казано, режещата повърхност близо до точката на рязане е по-гладка, докато долната повърхност встрани от точката на рязане изглежда грапава. При практически приложения този режим трябва да се определя въз основа на изискванията на процеса на горната и долната повърхност.

Връзката между фокусните точки на машина за лазерно рязане с влакна: фокусната точка е вътре в детайла.

Този метод е известен също като положително фокусно разстояние. Когато детайлът, който трябва да изрежете, е плоча от неръждаема стомана или алуминий, обикновено се приема режимът, при който точката на рязане е вътре в детайла. Въпреки това, един недостатък на този метод е, че тъй като фокусът е далеч от режещата повърхност, ширината на рязане е относително по-голяма от ширината на точката на рязане върху повърхността на детайла. В същото време този режим изисква голям въздушен поток за рязане, достатъчна температура и малко по-дълго време за рязане и пробиване. Така че, когато избирате материала на детайла, той е направен главно от твърди материали като неръждаема стомана или алуминий.